Ücretsiz Stok Fotoğraflar İçin 10 Site (2019 için güncellendi)

İnsan beyni görüntüleri metinden 60.000 kez daha hızlı işliyorsa, iyi fotoğraflar dikkat çekmek ve mesajınızı iletmek için çok önemlidir. Ama yeterince görsel malzemen yoksa ne yaparsın? Bu ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden birinden ücretsiz olarak alın!

BONUS: Resimlerinizi seçmenize yardımcı olacak beş ipucumuzu okuyun

Ücretsiz stok fotoğraf

iStockphoto.com (Getty Images tarafından) ve Shutterstock.com en bilinen ücretli stok fotoğraf siteleridir. Hemen hemen her şeyin fotoğraflarını burada bulabilirsiniz – ancak çok pahalı bir fiyata. Ayrıca, stok fotoğraflarının birçoğu da çok iyi, “stok”. Doğal olmayan beyaz dişlere sahip, saçma sapan mutlu insanların tipik Amerikan fotoğraflarını düşünün.

Neyse ki, alternatifler var. Rahatınız için ücretsiz stok fotoğraflı on sitenin bir listesini hazırladım:

1. UNSPLASH

50.000’den fazla katılımcıdan 300.000’den fazla güzel, yüksek çözünürlüklü görüntü koleksiyonu ile ne istersen yap. Unplash, bazı ücretli siteler olarak çok fazla seçenek sunmuyor, ancak fotoğraflar en üst kalitede ve her gün binlerce kişi ekleniyor. Bu ücretsiz hisse senedi sitesinde çalışmak için bir şeyler bulmanız ihtimali iyi.

2. GRATISOGRAPHY

Gratisography’de devam eden başka bir şey var. “Dünyanın en yüksek çözünürlüklü ücretsiz stok görüntüleri koleksiyonunun” olmasıyla gurur duyuyorlar. Miktar olarak Unsplash ile kıyaslayamıyorlar, ancak bu onların amacı değil. Başka yerlerde gördüğünüzden daha benzersiz ve daha az “stoksu” olan ücretsiz fotoğraflar sunmakta çok başarılılar. Bu sitede yalnızca en “ilginç” bildirimler küratörlüğünü yaptı.

3. MORGUEFILE

Bu site de biraz farklı. Fotoğraflar küratörlüğünü yapmamış ve Unsplash veya Gratisography’deki kadar profesyonelce üretilmemiştir. Rasgele insanların ve gündelik nesnelerin fotoğraflarını bulacaksınız, tıpkı Sally teyzenizin Google Photos akışını sizinle paylaştığı gibi. Morguefile büyük başlık görüntüleri bulmak için bir yer değil, ama dişlerini fırçalayan bir çocuğun basit ücretsiz fotoğrafına ihtiyacınız varsa, bu sizin için ücretsiz stok fotoğraf sitesidir.

4. PIXABAY

Bu site çok yüksek kaliteli resim veritabanına sahip. İşletmelere ve pazarlamaya yönelik olarak, içerik pazarlamacıları ve blogcular için genellikle yararlı olan Unsplash’tan biraz daha odaklı. Stardoll’un bir diğer büyük avantajı da ücretsiz vektörler ve çizimler sunmalarıdır.

5. STOKVAULT

Stockvault, ücretsiz stok fotoğraflarının, duvar kağıtlarının ve hatta dokuların bir başka harika kaynağıdır. Koleksiyon, Unplash’ın sadece yarısı boyutunda olmasına karşın, oldukça iyi hazırlanmış ve günlük yeni ilaveler var. Bu site aynı zamanda iyi bir arama motoruna sahiptir ve kategorilere göre gezinmek için iyi organize edilmiştir.

6. PEXELS

Pexels’ten bahsetmeden ücretsiz stok görüntüleri için yazı yazamayız. Geniş, iyi organize edilmiş ücretsiz stok fotoğraf koleksiyonları, internette en iyi küratörlerden biridir. Buna ek olarak, ücretsiz stok videoları var! Pexels, birçok blogcu için en popüler görsel kaynaktır.

7. PICJUMBO

Fotoğraflarını büyük stok siteleri tarafından reddetmekten bıkmış ve kendi fotoğrafını yaratmaya karar veren 24 yaşındaki bir fotoğrafçı tarafından yönetilen PicJumbo, şimdi güzel ve güzel fotoğraflardan oluşan geniş bir seçki ile iyi bir ücretsiz stok fotoğraf topluluğu.

8. PIKWIZARD

Çok sayıda benzersiz stok fotoğraf koleksiyonuna sahip olmasının yanı sıra, Pikwazard, indirmeden önce metin kaplamaları eklemek gibi temel düzenlemeleri yapmanızı sağlayan bir tasarım sihirbazı da sunar. Temel bilgiler ücretsiz olsa da, tam özellikli bir çevrimiçi resim düzenleme aracı olan ücretli bir sürümü de vardır.

9. RAWPIXEL

Rawpixel, sektördeki en çeşitli stok fotoğraf koleksiyonuna sahip olduğunu iddia ediyor – doğru olabilir. Ayrıca vektörler, PSD makbuzları ve ünlü Japon ahşap panel baskıları gibi kamu malı içeriğe de sahipler. Ücretli seçenekleri Çocuklar İçin Umut’a katkıda bulunuyor.

10. RESHOT

Reshot, basit bir stok fotoğraf koleksiyonundan çok, misyonu olan bir topluluktur. Ortaya çıkan fotoğrafçılara yaratıcılıklarını ihtiyaç duyanlarla paylaşmaları için bir platform sunmayı hedefliyorlar. Küratörlü koleksiyonları kapsamlı, çarpıcı ve tamamen ücretsiz.

Düşüncelerinizi Paylaşın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Managed by Immediate JFusion