Yavaş Müşterileri Hızlandırmak İçin 6 Yol

Müşterinle sinirli misin? Bu işe hiç başlamadığınızı söylemeye başlamak mı? İleriye gidebilmeniz için biraz geri bildiriminiz var mı?

Resim: İyi ödeme yapan bir müşteriyle büyük bir konser vermeyi başardınız ve en iyi web tasarım çalışmalarınızı yapmaya başlamak için sabırsızlanıyorsunuz… Ama sonra günler haftalar içinde geçiyor ve proje sadece ileriye doğru Müşteri size düzenli olarak yanıt veriyor, sorularınızı tam olarak cevaplamıyor ve mega kaçış gibi görünüyor.

Bu bazen olur. Hey, işler ortaya çıkar ve müşterileri meşgul olsun. Sorun şu ki, sizin de gereksinimleriniz var ve “meşgul” bir müşteri programınızı ve motivasyonunuzu öldürüyor.

Ee ne yapıyorsun?

Henüz kurtarmaya gerek yok. Bu makalede, tüm işlemleri yavaş istemcilerle nasıl hızlandıracağınızı ele alacağız.

1. İstemciden Çok Fazla Sorma

Müşterinizin gözden geçirmesi için birden fazla farklı tasarım oluşturduysanız ve bunlara göre yayınlamanız gereken birkaç yeni renk şeması fikriniz varsa, bu tür geri bildirimlerin yoğun olduğunu ve yoğun bir müşteriyi alt edebileceğini anlayın.

Müşterinin çalıştığınız projenin olduğunu biliyoruz. Ve onların projelerini kontrol etmek için her zaman hazır olmaları gerektiğini düşünürken, müşterilerin çoğu kez aynı anda birkaç şeyleri vardır.

Bundan sonra, biraz sorumluluk almalısın. Bir müşterinin yaptığınız her küçük şeyi kontrol etmesi gerekli mi? Ya da ihtiyacınız olan geri bildirim miktarını azaltabiliyor musunuz? Eğer yapabilirsen yap.

İyi bir müşteri, sizin yerinize mikromanja istemez – ve yapmamalı – istemez. Geri bildirim almak istediğiniz şeylerin büyük bir listesi varsa, bunu daraltmanın bir yolunu bulun. Gerçekten göstermek için sekiz şablonunuz varsa, bunları beşe kadar kesin.

Bazı sorumlulukları üstlenin ve bir müşterinin plakasına fazla yüklenmeyin.

 

2. Sorunları Mümkün Olduğunca Netleştirin

Müşteriler size kısa bir bilgi verdiğinde, normalde herhangi bir sorunuz olup olmadığını sorarlar. “Hayır, şimdilik iyi olacağım” veya “daha ​​sonra bir soru sorabilirim” yerine, o zaman soru sormak için davetlerini kullanın.

Bir müşteri o anda yanıtlamak için müsait olabilir, ancak daha sonra kullanılabilir olmayabilecekleri de olabilir.

Dahası, en kısa zamanda netlik istemek, işinizle çatlayabileceğiniz anlamına gelir.

Açık olmayan bir şey varsa, mümkün olan en kısa sürede sorun. Böylece hem ilerleyebilirsin.

 

3. Beklentileri Ayarla

En başından beri, müşteriye değer verdiğini ve iyi bir iletişim ve geri bildirim beklediğini ve bu şeylerin motive ve yolda kalmanıza yardımcı olacağını açıklayabilirsiniz.

Elbette, her zaman müşteriyle konuşamayacağınızın da farkındasınız, bu yüzden projeyi tartışmak için nerede olduğunuzu kısa bir haftalık “yakalama / geri bildirim oturumu” planlamıyorsunuz?

Projenizin başlangıcında, ne yapabileceğinizi ve ne yapamadığınızı belirtmeniz önemlidir. Belki de müşteriniz bir e-ticaret mağazasına sahip olabilir ve pazarlama hizmetleri istiyor ancak siz sadece web siteleri tasarlıyorsunuz. Hayal kırıklığından kaçınmak için bunları en başta bildirin.

 

4. Proje Hakkında Heyecanlandırın

Bir müşterinin bir proje hakkında ne kadar heyecanlı davrandığı, bunun hakkında ne kadar konuşmak istediği ve sorularınıza daha hızlı yanıt vermeleri gerektiği anlamına gelir.

Bir müşteriyi bir proje hakkında heyecanlandırmanın en kolay yolu, en iyi çalışmanızı sunmaktır. İkinci oran olduğunu bildiğiniz bir taslak gönderiyorsanız, proje için kendi istekleri, motivasyonları ve tutkularında bir düşüş olabilir.

Daha da kötüsü, onlarla ilişkinizi zayıflatır.

Sadece taslak teslim etmek için bir taslak vermek yerine, sadece en iyi işinizi verin. Sahip olduğunuz şeyin bilincinde oluncaya kadar, bir müşterinin size ne yapacağınızı ve ne yapacağınızı söyleyecek kadar heyecanlı olacağından emin olun.

En iyi şey şudur: Bir müşteri şimdiye kadar teslim ettiğiniz müthiş çalışmayı görürse, sonuçta sizi takip etmenizi teşvik edeceklerini görmek için çok heyecanlı olurlar.

 

5. Bu Projeye Kendi Tutkunuzu Gösterin

Bir müşteri, bir serbest meslek sahibi veya ajansın kendi projeleri hakkında çok tutkulu olduğunu görebiliyorsa, kendi tutkularını ateşler.

Bir müşteriden ilham almak yerine, müşteriye ilham verebilirsiniz!

Nasıl yani?

Bu proje için kullanacağınız araçlar konusunda onları heyecanlandırmak için harika bir fikir. Belki de onlara şu şekilde giden bir mesaj çekebilirsin:

“Hey! Bu yüzden, bu projeyi haritayorum ve kullanacağım harika araçlardan bazılarını size göstermek istedim. Örneğin, müşterilerinizin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ödeme yapmasına yardımcı olacak bu düzgün POS’a bakın. ”Veya onlara kendi web sitelerinde uygulayacağınız chatbot örneklerini gösterebilirsiniz. Ayrıca bir sayfa oluşturucu yükleme seçeneğini de sunabilirsiniz.

Müşteriler, projelerine ilgi duyduğunuzu görmek ister. Tutkunuzu göstererek, onları hızlandırabilirsiniz. Yakında düşünecekler, “Hey, bu kişi benim projemi gerçekten önemsiyor. Belki de biraz daha öncelik vermeye başlamalıyım. ”

 

6. Takip E-postası

Müşteriniz yanıt vermiyorsa, etkili bir takip e-postası göndermeniz gerekir.

İlk önce, müşterilerinizin yanıt vermemesi paniklemez. Düşünce süreci hakkında varsayımlarda bulunmayın. E-postanızın naggy olarak görünmesini istemiyorsunuz.

Takip eden bir e-posta gönderme noktası, süreci ileriye taşımak ve böylece proje üzerinde daha fazla eyleme geçmenizdir. Bunu müşterinize açıklayın. Yanıt eksikliklerinin proje son tarihini geri götürebileceğini ve doğrudan ya da dolaylı olarak diğer çeşitli projeleri etkileyebileceğini bilmelerini sağlayın.

Aynı zamanda tek bir iletişim noktasına sahip olmak en iyisidir. Bir şirketteki 4 farklı personelden geri bildirim almanız gerekiyorsa, her birinin onayını almak son derece zordur.

Düşüncelerinizi Paylaşın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Managed by Immediate JFusion