Web için En İyi Görüntü Sıkıştırma Araçları

Web sayfalarının boyutunun artması gerçek bir sır değil. Daha fazla varlık ekliyor, siteleri yavaşlatıyor ve kullanıcı deneyimini mahvediyoruz.

Bu görüntüler web sayfalarının boyutu artmaktan başka hiçbir şeye yaramıyor. Daha fazla öğeleri ekleyerek siteleri yavaşlatıyor ve kullanıcı deneyimini mahvediyor.

Ancak sorunu tanımlamış olsak bile, sorumluluk almıyoruz. Bunun yerine, çıktılarını akıcı hale getirmek için kodlayıcılara güveniyoruz – daha sonra 80kb’yi kurtardığı için jQuery gibi kullanışlı kütüphaneler bırakmayı istiyoruz. Bu arada, 1mb görüntülü düzenler tasarlıyoruz.

Eğer sitemizi hızlı yapmakta ciddiysek (ve olmalıyız), eğer UX’i iyileştirme konusunda ciddiysek (ve olmalıyız), eğer SEO’yu geliştirmek konusunda ciddiysek (ve olmalıyız), o zaman ihtiyacımız var. gerçek suçlu hakkında bir şeyler yapmak: görüntüler.

Görüntüler, bölgedeki en büyük şişkinliktir. Uygun gördükleri görüntülerin türü nedeniyle JPG’ler web’deki en büyük şişkinliktir.

Bugün, en iyi JPG sıkıştırma araçlarından 14 tanesini sunacağız ve en iyi sonuçları bulmak için test sonuçlarımızın sonuçlarını yayınlayacağız.

Bu hizmetlerden hangisinin daha iyi performans gösterdiğini bilmek istiyorsanız, aşağıya kaydırın.

14 En İyi JPG Sıkıştırma Araçları

Bu araçları JPG’leri sıkıştırma yetenekleri ile karşılaştırıyoruz çünkü JPG’ler en karmaşık verileri içeriyor ve bu nedenle site bloğuna katkıda bulunmaları büyük olasılıktır. Bu araçlardan bazıları, PNG gibi diğer dosya biçimlerini de sıkıştırır.

1. COMPRESS JPEG

Sınırlama: Bir kerede en fazla 20 dosya
Maliyet: Ücretsiz

Compress Jpeg, paranın reklamdan çıkmasını sağlayan oldukça standart bir hizmettir. Görüntüleri sıkıştırdıkça çok az geri bildirim var, size yüzde veriyor ve tamamlandığında size yüzde olarak ne kadar tasarruf edildiğini söyler, ancak çok fazla görüntüyü sıkıştırıyorsanız zor olabilen ilerlemeler açık değildir.

2. COMPRESS PHOTOS

Sınırlama: Resim başına maksimum 50Mb
Maliyet: Ücretsiz

Compress.photos, reklam ile kendisini destekleyen başka bir ücretsiz sitedir. Koyu renkli bir reklamla ele geçirilmemeye dikkat etmelisin. “Dosya Ekle” ye, ardından “Yüklemeyi Başlat” a tıklayın. İyi bir ilerleme çubuğu aralığı, sıkıştırdığınız görüntünün orijinal boyutunu ve dosyada değişiklik olmasını sağlar.

3. COMPRESSOR

Sınırlama: Resim başına maksimum 10mb
Maliyet: Ücretsiz

Compressor daha fazla seçenek sunar – JPG, PNG, GIF ve SVG’yi kullanabilir ve kayıpsız veya kayıpsız sıkıştırmaya sahiptir. Compressor de 10mb maksimum dosya boyutu sınırı vardır, bu nedenle test dosyalarımızdan ikisini sıkıştıramadı. Kullanıcı arayüzünün kullanımı güzeldir, ancak bir seferde bir dosyadır ve bu da dosyaların toplu işlerde kullanılmasını çok yavaşlatır. Dosyalarımızdan birine çok yakından baktığımızda, diğer araçlar tarafından optimize edilen görüntülerde belirgin olmayan küçük bir miktar gürültü var.

4. GIFTOFSPEED

Sınırlama: Bir kerede bir dosya
Maliyet: Ücretsiz

GiftOfSpeed web sitenizi sıkıştırmak için çok sayıda araç sunar, ancak karşılaştırma amacıyla sadece JPG sıkıştırma aracıyla ilgileniriz. Yine, bu manuel bir araçtır, yani her bir görüntüyü tek tek elle sıkıştırmanız gerekir. Sıkıştırma düzeyini değiştirmek için güzel bir seçenek sunar, ancak deneyiminiz olmadıkça en iyi ayarı bulmak için bir deneme ve hata durumu söz konusudur.

5. ILOVEIMG

Sınırlama: Yok
Maliyet: Ücretsiz

iLoveIMG, görüntü sıkıştırmadan daha fazla seçenek sunan başka bir ücretsiz araçtır. Resimleri yeniden boyutlandırabilir, kırpabilir veya döndürebilirsiniz. Ayrıca farklı biçimleri JPG’ye dönüştürebilir veya JPG’leri PNG veya GIF’lere dönüştürebilirsiniz. iLoveImg, telefonlarından kopmalarda değişiklik yapmak isteyen amatörlere yönelik bir araç gibi görünüyor.

6. IMAGERECYCLE

Sınırlama: Yok
Maliyet: 10.000 resim başına 10 ABD dolarından

ImageRecycle ücretli bir araçtır, dolayısıyla ücretsiz seçeneklerden daha iyi olmasını bekledik. (Ücretsiz deneme sürümünü kullanarak test ettik.) Birden fazla dosya yüklemeyi denediğimizde bu küçük bir arabaydı – bir seferde bir dosya yüklemek daha iyi olabilir – ancak bunları toplu olarak birlikte indirebilirsiniz. ImageRecycle, testlerin deneme kontenjanını aştığı için nihai dosyayı sıkıştırmamıza izin vermez. Bu araçlardan kaçının ücretsiz olduğu göz önüne alındığında, bu talihsiz bir durumdur.

7.IMAGERESIZE.ORG

Sınırlama: En fazla 20 görüntü
Maliyet: Ücretsiz

ImageResize.org, resimleri düzenlemek isteyen ancak Photoshop gibi bir uygulamaya sahip olmayan kişiler için ideal olan ücretsiz bir araçtır. Görüntüleri ImageResize.org’un kullanıcı arayüzüne sürükleyip bırakabilir veya sıkıştırmak istediğiniz görüntü için çevrimiçi bir URL sağlayabilirsiniz.

8.IMAGESMALLER

Sınırlama: Resim başına maksimum 50mb, teker teker
Maliyet: Ücretsiz

ImageSmaller, JPG veya PNG görüntülerini sıkıştırmanızı sağlayan basit bir betiktir. Maksimum bir dosya yüklemesi 50mb’dir ve her seferinde yalnızca bir resim yükleyebilirsiniz. ImageSmaller ayrıca reklam ile kendini destekliyor ve kullanıcı arayüzünü kullanırken karanlık bir modele tıklamamaya dikkat etmelisiniz.

9.JPEGMINI

Sınırlama: Resim başına maksimum 128mb
Maliyet: Ücretsiz (premium seçeneklerle)

JPEGMini bir Adobe Lightroom / Photoshop eklentisine yöneliktir. Tüm albüm yüklemelerini sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi sürüm var; Bir süre beklemeniz gerekiyor ve ilerleme hakkında görsel geri bildirim yok ve kullanıcı arayüzünü kafa karıştırıcı bulduk. Şaşırtıcı derecede kullanışlı bir özellik de, dosyalarınız hazır olduğunda JPEGMini’nin size e-posta göndermesidir, böylece çalışırken başka bir şey yapabilirsiniz.

10.KRAKEN

Sınırlama: Yok
Maliyet: 9 TL’den

Kraken bu listedeki en profesyonel duygu araçlarından biridir. Ücretsiz sürümü bol seçenek var ve Kraken pro sürümü daha da var. Kraken’in her pro sürümü, 100mb deneme verisiyle birlikte gelir (test etmek için kullandığımız). UI kullanımı kolay ve iyi tasarlanmıştı. Premium hizmet gibi hissediyor.

11.OPTIMIZILLA

Sınırlama: Bir seferde 20 görüntü
Maliyet: Ücretsiz

Optimizilla gerçekten basit bir sitedir. Fotoğraflarınızı sadece açılan alana sürükleyin ve ardından yüklemelerini izleyin. Bir zip indirmek için en sonunda indir düğmesini tıklayın. Bu listedeki ücretsiz seçeneklerden Optimilla, en iyi kullanıcı deneyimi gibi hissediyor.

12.SHORTPIXEL

Sınırlama: Bir seferde en fazla 50 görüntü
Maliyet: Ücretsiz

Kısa piksel, ortam kitaplığınıza yüklediğiniz tüm resimleri otomatik olarak sıkıştıran WordPress eklentisine yöneliktir. Bir hesap oluşturmazsanız, kısıtlama kaldırıldıktan sonra 10mb’lik bir resim kısıtlaması vardır. Ücretsiz hesabın 100 tane resim kotası vardır ve premium seçenekler mevcuttur. Beklenmedik bir şekilde, testimizde, en küçük resim boyutlarına sahip görüntü, bir sonraki boyuta göre daha büyük bir dosya boyutuyla sonuçlandı!

13.TINYJPG

Sınırlama: Görüntü başına maksimum 5mb, bir seferde maksimum 20 görüntü
Maliyet: Ücretsiz

Panda kim sevmez ki? TinyJPG, bilmek güzel bir arkadaşı TinyPNG sitesi vardır. Ayrıca, sadece 25 $ ‘lık bir süre için sizi 25MB limitine yükseltecek olan Go Pro seçeneği de bulunuyor. Ayrıca, Panda’dan George’a sarılacaksınız.

14.TOOLUR

Sınırlama: Maksimum 25 görüntü, dosya başına maksimum 30mb
Maliyet: Ücretsiz

Araç çubuğu ilginç bir araçtır, çünkü özgür olmasına rağmen çok fazla seçeneğe sahiptir. 7 farklı sıkıştırma yöntemi belirtebilir, görüntü kalitesini değiştirebilir, sıkıştırma türünü değiştirebilir veya görüntüleri yeniden boyutlandırabilirsiniz. Test ederken her şeyi varsayılan olarak bıraktık, ancak esnekliğinizin olduğunu bilmek güzel. Maalesef, sayfalarına bazı zayıf siyah SEO eklemeye karar verdiler.

Düşüncelerinizi Paylaşın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Managed by Immediate JFusion