Organik Trafik Sağlamanın Yolları (SEO)

Sitenizin ziyaretçi kitlesi artmıyor mu? Siteniz istediğiniz miktarda veya yeterince ziyaretçi, yani trafik almıyor mu? Dert etmeyin; çözümü bizde bulabileceksiniz.

Her internet sitesinin ihtiyacı ziyaretçi alabilmektir. Google’da her gün yüz binlerce hatta milyonlarca yeni domain alınıyor. Aramalar sonucunda çıkan internet siteleri listesinde yukarılarda olmak, öncelikli olmak bütün internet sitelerinin ortak gayesi.

Site sahipleri için sitelerinin daha fazla kişiye ulaşması için en çok başvurulan yollardan biri organik hit almak. Çeşitli yöntemlerle siteye kullanıcı yönlendirmek ve onların normal kullanıcılar gibi giriş yaparak sitede dolaşmasını sağlamak, organik hit almak anlamına geliyor. Site trafiğinizi artırmak ve aramalarda öncelikli çıkmak için Google tarafında bazı kriterleri profesyonel olarak yerine getirmek gerekiyor. Google’ın arama motorunda yükselmek yani diğer anlamıyla organik ziyaretçi artırmak için neler yapabiliriz kısaca bir göz atalım:

Sosyal Medyada Aktiflik ve Etkili Kullanım

Sosyal medyada etiketleme, yani doğru # (hashtag) kullanımı. Facebook, Twitter, Instagram, Google +, Youtube gibi sosyal medya kanalları üzerinden ürettiğiniz ve yayınladığınız içeriklerde sitenizle ilgili doğru anahtar kelimeleri etiketlemek.

İçerik

Alanınızla ilgili, doğru anahtar kelimeleri doğru oranlarda içeren, zamansız ve kaliteli içerikler üretmeye gayret edin. Bu konuda profesyonel bir metin yazarıyla çalışmak, etkili sonuçlar almak için şart olabilir.

Arkadaş Davetleri

Referral (tavsiye – öneri) programlarını kullanarak veya sunduğunuz içeriklerin sonuna sosyal medya kanalları paylaşım bağlantılarıyla birlikte “arkadaş daveti” bağlantılarını kullanarak kitlenizi büyütmek.

Aynı Kategoriden Siteler

Sitenizi olabildiğince kendi kategorisindeki sitelerde makale yayınlatarak yaygınlaştırmak veya yine ilgili sitelere yönlendirici yorumlar bırakarak bilinirlik artırmak. Kendi sitenize benzer kategorideki sitelerden reklam almak, bağlantıları kuvvetlendirmek adına iyi bir fikir olabilir. Google tarafından siteniz ait olduğu kategorilerde ve sitelerde ne kadar çok yer alırsa, o kadar trafik artırma şansınız oluyor.

Blog

Sitenizin içinde bir blog açarak sektör / konu / uzmanlık alanlarıyla ilgili düzenli içerik üretmek ve doğru anahtar kelime kullanımı da –SEO uyumlu içerik dediğimiz içerikler- arama motorlarında yükselmenize olanak sağlıyor.

SEO Optimizasyonu

Sitenizin yazılımsal anlamda SEO kriterlerine göre optimize ettirmek için bir uzmanla çalışmak iyi bir fikir olabilir.

Dış Bağlantılar

Hangi şekilde olursa olsun, internet üzerinden yaptığınız her paylaşımda sitenizdeki farklı kaynaklara, konulara ve içeriklere link vermek, veri ilişkilerini kuvvetlendirerek arama motorlarında yükselmenize olanak sağlayacaktır.

Düşüncelerinizi Paylaşın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Managed by Immediate JFusion