Web Tasarım Trendleri – Ağustos 2017

Yaz aylarının sıcak günlerinde bir manzara değişikliğine özlem varsa, bu ayın web tasarım trendleri mükemmel bir başlangıçtır. Minimalizm “it” stili geç olmakla birlikte, daha fazla tasarımcı, düzen içindeki daha detaylara ve özelliklere doğru kaymaya başlamıştır. Görmeye başlayacağımız çarpıcı desen kalıpları, alıştığımız elden çıkarılan stillere taze bir alternatiftir.

Ne düşünüyorsun? Tiner tipografi seçenekleri, daha detaylandırılmış detaylandırma ve simge stili logolar için hazır mısınız? Bu tasarım projelerinden bazılarını gördükten sonra olabilirsin.

İşte bu ayda tasarımda öne çıkan trendler:

1. İNCE TİPOGRAFİ

İnce tip geri döndü! Apple, iOS 7 ile işletim sistemi için süper ince, hafif bir yazı tipi seçtiğinde, ince yazı tipleri kötü bir şekilde geri döndü.

Tasarımcılar, okumak biraz zor olan ve o sırada meydana gelen birçok tasarım eğilimi kibritine dayalı seçeneği tercih etti. (Flat öfke kaynağıydı, ancak bazıları Apple’ın neredeyse düz ve ultra-ince yazı yüzeyi kombinasyonunun çok fazla olduğunu savundu.) Aynı zamanda daha geniş, daha cesur yazı biçimleri kahraman görüntüleri üzerinde kaydırma çubuğunun üstünde web sitesi başlığı ve tipografi için baskın bir unsur haline geldi .

Gelgit diğer yönden kaymaya başlıyor. Bugünün ince formatı alıştığımızdan biraz daha incedir, ancak Apple seçeneğinin kadar ince değildir.

İnce bir yazı karakterini tercih etmeyle ilgili en iyi şey tasarımla biraz daha fazla özgürlük kazandırmanızdır. Üst yazı biçimleri vücut kopyalamasında önerilmemekle birlikte, çok fazla kontrast olduğunda daha büyük boyutlarda daha iyi çalışabilirler.

Aşağıdaki örneklerin hepsinde, tiner yazı tiplerinin en iyi kullanım şekillerinden bazıları sergilenmektedir:

  • Etkileyici bir başlık oluşturmak için tüm kapaklarda ince bir yazı karakteri kullanın. Bu seçenek genellikle aşağıdaki Lüks Afrikalı Safariler gibi yalnızca birkaç kelimeyle en iyi sonucu verir. Asıl harflerle ilişkili harfleri de düşünmek de eşit derecede önemlidir; Bazı kelimeler ince yazı biçiminde veya kapaklarda okunması zor olabilir.
  • Aşağıdaki WebDesignStudio gibi vurguyu oluşturmak için daha kalın bir seçenekle ince bir yazı tipi eşleştirin.
  • Aşağıdaki Leeds Golf Merkezi gibi görsel vurgu eklemek için renkli (daha zıt bir zeminde) daha ince bir yazı tipi kullanın.
  • İlham mı arıyorsunuz? Tasarıya uyan (ve harika görünecek) beş Google Yazı Tipi şunlardır: Source Sans Pro, Dosis, Scope One, Rajdhani, Martel Sans.

 

2. AYRINTILI DETAYLAR

Eğlenceler sizi tatmin edici tipografik tedavilere doğru ilerleyerek beklenmedik zevk yaratan kullanıcı arabirimi öğelerine dönüştürür; ayrıntılı ayrıntılar daha yaygın hale gelir. Ayrıntılı bir şey yaratmanın yolu, onu kullanıcı için mümkün olduğunca basit göstermektir, yani anlaması ve kullanması kolay olmalıdır.

Ayrıntılarla ilgili en büyük şey, bir projeye kişilik katma imkânı sağlamasıdır. Bu unsurlar web sitesi projelerinden ürün tasarımına, basılı unsurlara kadar tüm araçları taşıyabilir, böylece bir markadaki her şeyin aynı özel bir şeyi görsel olarak görmesi sağlanır. (Bu, marka uyumunu kurmanın mükemmel bir yoludur.)

Bu ayrıntılar çeşitli şekillerde olabilir ve her zaman genel etkiyi eksiltmez, eklemelidir. Ayrıntılı ayrıntılar tasarımda tek bir örnek için en iyi şekilde kullanılır ve kullanıcıları etkilemez. Ayrıntılı bir şeyi çok fazla kullanmanın, istenen etkinin tam tersini oluşturması ve aslında görsel olarak kullanıcıları zorlaması olabilir. Bu yüzden bir kez “hile” ni bulursan, bir kere kullanın ve iyi kullanın.

Aşağıdaki Forefathers Grubu, başlığın üstünde renkli pullarla eski tarz bir logotipe sahip ayrıntılı tasarım kullanıyor. Tip stili, web tasarımı için nadir bulunan ve ayrıntılı logotipe sahip olmasıyla çarpıcı bir kombinasyon. Ancak aynı zamanda bu tasarımın yalnızca tek bir kullanımla nasıl etkili olabileceğini görebilirsiniz. Yazı tipi, büyük metin blokları için kullanıldığında zor olabilir ve stil mesajlaşma yoluna girebilir. Burada, tasarım ekibi mükemmel bir şekilde kullandı.

Aşağıdaki Vitra Görev Sandalyeleri, kullanıcıları meşgul etmek için ayrıntılı kullanıcı arabirimi animasyonları kullanmaktadır. Ana sayfada ürün çizgisi menüsüne açılan bir “Sürükleme” düğmesi bulunur. Arka plan her iki panelde de aynı kalır, böylece sandalyeler her zaman video makarasında vurgulanır. Tıklamalar arasındaki animasyonlar aynı derecede ilginçtir ve bir sandalye satın almaya hazır bile olsanız, web sitesinin etrafında dolaşmak teşvik edilir.

Bazen en özenli tasarımı süper özel efektleri içermez. Aşağıda sadece Uçurtma Okulu, gözü çizen bir kombinasyon için eğlenceli video gerçek ve büyük logo tipliğini kullanır. Büyük logotype basit görünüyorken hem okunabilir hem de işlevsel olan tipografi yaratmak zor olabilir. Burada, güzel çalışıyor ve harflerin ruh hali, bu tür işlerden bekleyebileceğinizle eşleşiyor.

 

3. ICON LOGOLAR

Bu bir simge veya bir logo mu? İki tasarım öğesi arasındaki çizgi her geçen gün daha da artıyor. Simge tarzı logolar her yerde beliriyor.

En az stilden çekilmiş ve çeşitli uygulamalarda çalıştıkları için simge logoları renkli veya çizgi sanatsal esin kaynağı olabilir. Çoğu, tutarlı markalaşma için çevrimiçi sosyal medya sitelerine taşıyacak olan daha küçük bir stil logosuna doğru eğilir.

Bir simge logosunun dezavantajı, gerçek bir şirket adı için fazla yer olmadığını gösterir. En iyi simge logoları, aşağıda yalnızca District0x gibi harflerle birlikte ya da birlikte durmaları için tasarlanmıştır. Renkli “d” simgesinin kendisi tarafından nasıl işleyebileceğini unutmayın; asimetrik şekil nedeniyle daire Twitter logosu biçiminde harika görünüyor ve tam marka adı ile eşleştirildiğinde yol hissetmiyor.

Aşağıda Jardan Mobilya ve Nobbys Deniz Feneri, daha basit simge logosu stillerini tercih ederken, marka adı aşağıda belirtilmiştir. Bu popüler bir seçenek olsa da, ad ve logo arasında bazı bağlantı kesilmesi oluşturabilir. Bir öğeden diğerine göz yol oluşturmak için öğeleri birbirine bağlayan yerleşimlerin (hem logonun hem de dizin oluşturan şirketin adının merkezindeki örnekleri) tercih edin.

 

SONUÇ

Eğilimler bir dinamikten diğerine geçiş yaparken izlemek çok eğlenceli. Minimalizmin yerini daha ayrıntılı stillerin alacağını düşünüyor musunuz? Yoksa sadece geçme felaketi mi?

Şu anda hangi eğilimleri seviyorsun (veya nefret ediyorsun)? Hayran olduğunuz bazı web sitelerini görmek isterim. Bana Twitter’da bir bağlantı bırakmanı; Senden duymak çok isterim.

Düşüncelerinizi Paylaşın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Managed by Immediate JFusion