Web Tasarım Trendleri – Eylül 2017

Bazen yeni web sitesi projelerine bakabilir ve tasarımcıların ne düşündüğünü görebilirsiniz. Havayı hissedebilirsiniz. Bu ayın eğilimleri, bu konsepti cesur renk seçenekleriyle, bir süre popüler olan geleneksel kahraman başlık stilinin çöküşünü ve biraz gizemli koyu renk animasyon desenlerini yansıtıyor.

Ne düşünüyorsun? Tiner tipografi seçenekleri, daha detaylandırılmış detaylandırma ve simge stili logolar için hazır mısınız? Bu tasarım projelerinden bazılarını gördükten sonra olabilirsin.

İşte bu ayda tasarımda öne çıkan trendler:

1. GÖKKUŞAĞI RENKLER

“Gökkuşağı renkleri” ni duyduğunuzda, akla ilk gelen şey muhtemelen iyi bir tasarım değildir. Gökkuşağı temalı renk paletlerine sahip çok fazla cesur projeler var, bunları ezici ve açıkçası tasarım felaketleri var.

Bugünün gökkuşağı renkleri felaketten başka bir şey değildir. Şık, basit ve şaşırtıcı sayıda projeye sadece doğru miktarda renk katıyorlar. Gökkuşağı paletleri sadece küçük web siteleri için değil; Github Universe Konferansı, Southwest Airlines ve Londra Grammar’ın Spotify kanalını içeren büyük markaların hepsi ilginç gökkuşağı kalıplarını kullanıyor.

Daha ilginç olan her tasarım aynı renk konseptini çok farklı şekillerde kullanıyor.

  • Gökkuşağı metin öğeleri karanlık bir estetik: Github, önemli bilgileri (tarih gibi) ana harekete geçirici mesaj çağrısına (bilet satışı) çekmek için gökkuşağı renkli metni ve kullanıcı arabirimi öğelerini içeren basit bir karanlık estetiği kullanır. Gökkuşağı eğimi basit ve ince, fırsat ruhu ve iyimserlik ayarlıyor. Bu, kullanıcıları bir konferansa kaydolmaya teşvik etmek için doğru kombinasyona benziyor.
  • Southwest Airlines, gökkuşağı arkaplan unsurları ve metni daha hafif konteynır unsuruyla dolduran başka bir yaklaşımı benimser. Gökkuşağı vurgusu sıkıcı olarak yorumlanabilecek içeriğe sahip bir site için görsel bir referans noktası sağlar. Renk, vaka incelemesine, tıklamaları teşvik etmeye yardımcı olması için biraz daha hayat verir.
  • London Grammar, kullanıcıları Spotify ile ses-karıştırma deneyimi işbirliği içine çekmek için dev bir gökkuşağı küre kullanıyor. Gökkuşağı blob, suda jel gibi hissedilen yavaş bir animasyonla kayar ve hareket eder. Renkler taşır ve birleşirler ve dikkatli değilseniz bütün gün bakabileceğiniz bir şeydir. Renkli unsurun gamasyon yönü de ilginç, ancak renk kesinlikle kullanıcıları öncelikle çeken şeydir.

 

 

 

 

 

2. KAHRAMAN BAŞLIĞIN ÇÖKÜŞÜ

Büyük boy fotoğraf ya da kaydırıcı kahraman başlığı, yıllarca bir web sitesi tasarım elyafı olmuştur. Ancak daha tasarımcılar daha fazla unsur ve daha az inşa hissi ile kaydırma yapısının üzerinde bir asgari için seçerek desenden uzaklaşmak için bir eğilim var.

Sonuç, etrafında yüzen parçaların çatlamasına sahip daha beyaz veya hafif üstbilgilerle bir trend gibi görünüyor. Bu eğilim biraz karışık eleştiriler alıyor. Bazı görseller ilginç, ancak genel olarak kullanıcılar için odak noktası eksikliği ve açıkça tanımlanmış eylemler dizisi eksikliği var gibi görünüyor.

Kahraman başlığının çöküşünden hoşlanmanın nedeni, minimal yaklaşımı kullanıcıları görünüme kavuşturmasıdır. Bu farklı. Sorun, ilgisini uzun sürdürecek yeterli mesajın olup olmadığı veya kullanıcıların daha az görsel bir web sitesi deneyimine olumlu cevap vereceği.

Bu, izlenmesi gereken bir eğilimdir, çünkü evrimin erken evrelerinde olması muhtemeldir. Tasarımcılar, sayfaların üstü ile farklı şeyler yapmaya hazır (ve anlaşılır bir şekilde) hazırdır. Bu projelerin tekrarlanması sadece yeni bir şeye doğru ilk adımdır. Şimdiye kadar bu tasarım konseptlerinin çoğunda, bazı tasarımcılar, tekli kombinasyon veya kaydırma çubuğunun üstündeki unsurların bir bölümünü rahatsız edebilirler. Eğilimin nereye ilerleyeceği hala görülüyor ancak kesinlikle göz kulak olmaya değer.

 

3. KARANLIK ANİMASYONLU KALIP HATLAR

Şu anda web sitesi tasarımı için en eğlenceli trend olabilir: Koyu renk animasyon efektleri koyu renk düzenleri üzerine katmanlı. Karanlık karanlık konsept gizemli, görsel olarak ilginç ve kullanıcıyı tasarıma yaklaştırıyor ve etkiliyor.

Artı, çok farklı şekillerde çalışabilir. Animasyonun boyutuna veya türüne ya da efektin ne işe yaradığına karar verilmiştir. Aşağıdaki örneklerin her biri, otomatik hareketten fare efektine, sürpriz flaşlarına (bunları bulmak için bağlantıları tıklatmanız gerekir) etkileşimi teşvik eden farklı şekillerde karanlık animasyon efektleri kullanır.

Bu tasarım gerçekten harika gibi görünse de, bazı zorluklar da ortaya çıkabilir. Tüm kullanıcılar böyle koyu bir estetiğe meraklı değiller. Tüm çevre koşullarında iyi sonuç vermeyebilir. Bu tasarımlar masaüstü ekranlarda daha küçük cihazlardan daha iyi gözüküyor ve daha iyi çalışıyor.

Ancak tasarım trendi, tasarımcılar için biraz farklı bir şey yaratmak isteyen, belirli bir ruh hali ve modaya uygun yönü olan bir yere sahiptir.

Ayrıca sizi içine çeken çok renksiz koyu tonların kombinasyonları hakkında bir şeyler var. (Bu tür bir açıklanamıyor.)

Karanlık karanlık trend üzerinde en iyi sonucu almak için, öğelerin görülebildiğinden ve hareketlerin farkedilebildiğinden emin olmak için koyu renk tonlarında yeterince varyans kullandığınızdan emin olun. Her proje için doğru ruh halini ayarlamak için zengin tonlarla zengin siyahlar kullanın.
Aşağıdaki örneklerin hepsinin renkleri eksik olsa da, vurgu noktaları için beyazdan zıt renk tonu düşünün. (Renkli bir harekete geçirici mesaj düğmesi, tüm siyah imajların sağladığı kontrast miktarı ile belirgindir.)

Bu trendle diğer ortaklıklar, kullanılan animasyonların sadeliğinde. Hareket hiçbirisi aşırı derecede karmaşık değildir. Tasarım paleti genel başarısına önemli katkıda bulunan renk paleti kadar basit ve modern bir yapıdadır.

SONUÇ

Bu ayın eğilimlerinin gösterdiği renk kullanımındaki değişim hem ilginç hem de etkili. Gökkuşağı renkleri çok eğlenceli ve canlandırıcı olurken minimum beyaz ve koyu renk modelleri içgözlem ve yansıma için bol bol yer sağlar. Renk seçenekleri, tasarımcıların bir proje hakkında nasıl hissettiklerine gerçekten bağlanır.

Şu anda hangi eğilimleri seviyorsun (veya nefret ediyorsun)? Hayran olduğunuz bazı web sitelerini görmek isterim. Bana Twitter’da bir bağlantı bırakmanı; Senden duymak çok isterim.

Düşüncelerinizi Paylaşın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Managed by Immediate JFusion