Web Tasarım Trendleri – Nisan 2017

Her şey geometriyle ilgilidir. Eğilim, şu anda çarpıcı görseller oluşturmak için bir araya getiren ilginç şekiller ve katmanlar etrafında toplanmaktadır.

Kare veya dairelerin seçme şekli olduğu dönemler varken, daha ilginç asimetrik şekiller, daha az kullanılan elmas ve tüm çocukların şekillendirilmesi gibi elementleri değiştirdi. İşte bu ayda tasarımda öne çıkan trendler:

1. PIRLANTA

İlkokulda çizdiğiniz basit elmas şekli çok sayıda desende ortaya çıkıyor. Fotoğraflar için bir konteynerden, bir fotoğrafın baskın kısmına görsel vurgu için bir anahattan kullanıma kadar, şeklin esnekliği çok yüksektir.
Ve basit.

Bu tarz, yan tarafında açılmış bir kare değildir. Net çizgiler, tasarımda ilginç referans noktaları oluşturur ve aksi halde var olmayan bir hareket veya yön unsuru ekleyebilir.Elmas bu tasarımlarda ön plana çıkıyor, çünkü çok farklı.

Şekli çeşitli şekillerde kullanılabilirken, biraz zor olabilir. Bir fotoğraf çerçevesi olarak, dört köşenin tamamında bir görüntünün parçalarını kaybedeceksiniz; bu nedenle, ortalamanın üzerinde odak noktasına sahip görüntülere ihtiyacınız olacak; böylece anlam kaybolmuyor. Hannington Estate tasarımında elmas şeklindeki fotoğrafların katmanlanması bunun mükemmel bir işi. Kullanıcı görüntülerden bir şey eksik gibi hissetmiyor.

Bir sınır veya görsel öğe olarak, elmas şekli gözü çizmek için bir yer görevi görebilir.Linstant Benzersiz, metin çağrısını elmas çerçeve içine yerleştirerek yapar. Metinde yalnızca metin üzerinde durmaktan çok daha görsel olarak ilginçtir ve gözü görüntüye çeker.

Son olarak, Avukat Avukatlığı tamamen farklı bir yaklaşım benimser ve ilgiyi eklemek için bir resimde bir elmas şekli kullanır. Bir saat, görsel açıdan çekici olamayabilir, ancak şekil kullanıcıları resim haline getirmeye yardımcı olur.

2. ASİMETRİK GEOMETRİ

Bu, bir süre ortaya çıkacak en iyi trendlerden biri olabilir: tasarım projelerinde asimetrik şekiller.

Hiçbir şey zamanla daha sıkıcı olamaz, bu da mükemmel simetrik tasarımlardan oluşur.Bu eğilim, herkesin dengesini tekrar düşünmenizi sağlayan ilginç şekiller ile bu rastın dışına çıkmasına yardımcı olabilir.

Asimetrik şekiller iyi bir araçtır, çünkü çok ilginç ve beklenmediktirler. Yönsel vurgu sağlarlar – Gafari web sitesinde kullanılan şeklin sol üst köşesinin sizi markaya götürdüğüne ve daha sonra beyaz boşluktaki sayfanın altına nasıl taşıdığına dikkat edin.

Asimetrik şekillerdeki en büyük sorun, bazen yaratabilecekleri beyaz ya da sıkışmış alanlarla nasıl başa çıkılacağıdır. (Yaratıcı olmalısın, ancak aşağıdaki örnekler kolay görünmesini sağlıyor.) Diğer zorluk, asimetrik tasarımın hala dengede olmasını sağlayabilir. Elemanların ağırlıkları ile oynamak ve – asimetrik bir şekle taşıyabileceği miktarı telafi etmek için daha ağır yazı karakterleri kullanmanız gerekir.

Asimetrik bir şekil tasarımı ile başlarken, konsepti basit tutun. Korkak şekli bu durumda tasarım hilesi. Daha beyaz bir arka plan veya katman şekilleri ile resimlerle daha fazla Malzeme Tasarımı esinli bir görünüm elde etmek için renklerle şekiller için seçim yapın.Başka bir seçenek, İnceleme İçin Bir Yıl Olması gibi üç boyutlu şekillerle denemeler yapmaktır.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, asimetri kesin göz alıcıdır. Eğlenceli, eğlenceli bir ilk izlenim yaratır ve kullanıcıların genel tasarıma daha da derinlemesine dalmasına yardımcı olur. Daha resmi olmayan ve zarfı biraz stil ve içerikle basan web siteleri için kullanın.

3. KATLAMA

Çeşitli şekillerin katmanlanması, hemen hemen her tasarım projesine ek boyut kazandırır. Daha taktik tasarım desenleri bu tekniği daha popüler hale getirdi ve şekilleri çeşitli katmanlarda birleştirmek, başlamak için kolay bir yoldur.

Aşağıdaki örnekler bunu yapmak için üç farklı yolu göstermektedir.

  • Chrissen Rajathurai’nin portföyü, her bir portföy öğesine ve bağlantısına odaklanmayı ve vurgu yapmayı sağlayan bulanık, geniş bir geçmişe sahip basit dikdörtgenleri katmanlar. Katman efekti klasik ve çarpıcıdır. Kullanıcılar, diğer görüntülerin yanında ne olacağını görmek için tasarım boyunca ilerlemeye devam etmek istiyor.
  • Cantina Roeno, resmin altındaki illüstrasyon üzerine resim yerleştirir. Kahramanın video ana sayfasından fil katmanlarına geçiş kullanıcıyı yavaşlatır ve ekrandaki içeriğe bakar. Video hızlı tempolu ve katmanlı resimleri hızlı ilüstrasyon için ilginç dikey yönlendirmeli olarak tasarlarken, arka plan ve metin yardımı kullanıcıların şarabın hikayesini duraklatıp almasına yardımcı olur.
  • Atlis tamamen farklı bir yaklaşım benimser. Tasarım iki geometrik eğilimi (çok Malzeme Tasarımı stilinde katmanlama) ve havada kalma eylemleri ile daha trapez biçimlerine dönüşen bir kutuyla asimetri kullanıyor. Tasarım o kadar basit ki, ona bakmanıza, ona bakmanıza yetmiyor. Ayrıca “Can Atlis yardımı” kutusunun gergin hareketi ile oldukça karmaşıktır. Ekranda çeşitli derecelerde asimetri popu ile kaydırma ve daha da fazla şekil tutun. Bu aldatıcı karmaşık site tasarımı ile oynamak çok eğlencelidir.

SONUÇ

Bir sonraki projenizi planlarken geometriyi düşünün! Nişanlamayı teşvik etmek ve kullanıcılara süreçte bakmak için farklı şeyler sunmak için basit şekilleri nasıl yeni ve ilginç bir şekilde kullanırsınız? Tasarım projelerinde geometriyi, şekilleri ilginç animasyonla, renk veya görüntülerle eşleştirerek içeriğinizi sergileyecek bir tasarım yaratmanın birçok farklı yolu vardır.

Ve eğlen. Geometrik desenler, diğer bazı tasarım konseptlerinden daha hafif, daha resmi bir hisse sahiptir. Bu teknikleri kullanırken avantajınızı kullanın.

Şu anda hangi eğilimleri seviyorsun (veya nefret ediyorsun)? Hayran olduğunuz bazı web sitelerini görmek isterim. Bana Twitter’da bir bağlantı bırakmanı; Senden duymak çok isterim.

Düşüncelerinizi Paylaşın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Managed by Immediate JFusion