Berkan Çetin
Sanat Yönetmeni

1988 Yılında İstanbul Fatih’te doğdu. İlk öğretimini 1998 yılında semt okulları olan Cebeci İ.Ö.O ve 75. Yıl İ.Ö.O okuyup öğretmenlerinin takdirini ve beğenisini alarak tamamladı. Orta öğretimini 2005 yılında İstanbul Matbaa Meslek Lisesinde Grafik Tasarım bölümünü tamamladı. 2010 yılında Erciyes Üniversitesi Grafik Tasarım-Fotoğrafçılık bölümünde Ön-Lisans eğitimini tamamladı. Hem resim bilgisi hem de grafik eğitimi alarak, aslında birbiriyle ilişkili ayrı dalları birleştirerek sanatsal işler üretmeyi amaçladı.

1992 yılında çizime olan merakı ile başladı bu hayat yolculuğu, herkes gibi oda bir çocuktu ama oyuncaklar yerine en büyük mutluğu boya kalemleri ve kağıtlardı oldu. O günden beride hiç pes etmeden kendini daima geliştirme ve ileriye götürecek adımlar atmaya başladı.

2002 lise yıllarında ilk iş hayatına atılıp hem öğretimin ve hemde mesleğini geliştirmek için elinden geleni yaptı. Lise yıllarında zor bir eğitimden ve tecrübelerden geçti, bir yandan grafik konusunda yetişip ve bir yandan da gittiği matbaa ajanslarda sektörün her kademesini basamağını (Tipo Baskı, Ofset Baskı, Web Baskı, Film Montaj, Kalıp, Film Pozlama, Dizgi vs.) görmüş oldu. Bu edindiği bilgiler sayesinde mesleğinde daha iyi olmasını sağladı, çünkü işe başlamadan önce sonuçunu görüp her aşamın nasıl gerçekleşeceğini tahmin edip öyle tasarımlar ve hizmetler vermeye başladı.

2005 üniversite yıllarında da bu iş hayatını devam ettirdi. Zor ve sorunlu bir üniversite yıllarından geçti, bir yandan siyasi baskı altında kaldı (Tek derdi okulunu bitirip evine dönmekti siyasete hiç bulaşmak istemiyordu işte bu yüzde de baskıyı atmakla uğraştı) bir yandan ise işlerini freelance ve part time olarak devam ettirmeye çalıştı. Çözümü ise üniversitenin 3. yılında İstanbul’a geri dönerek sadece sınavlar için Kayseri’ye gitmekle buldu. Buna uygun olarakta iş arayışına başladı ve Junior Art Director görevine 2009’da Ariş Pırlanta’da başladı.

2011 Ağustos aynında Ariş Pırlanta’dan askerlik gerekçesi ile ayrılıp vatani hizmetini Bilecik ve Diyarbakır’da yerine getip evine geri döndü…

2012 yılında Ariş Pırlanta’da Web Developer görevine başladı.

2013 yılında oradan ayrıldıktan sonra halen devam etmekte olduğu Astaş Holding yönetim ofisinde Art Director görevine başladı.